Dědictví > 20 let Korres

Dědictví - 20let Korres - korres.cz

Od prvních dní až dodnes - nechte se provést momenty, které jsou pro nás a naši značku výjimečné...

1973

Teprve osmiletý George Korres si v lékárně své matky začíná hrát s různými přísadami a produkty. Vytváří také své první výkladní skříně, rovná produkty do regálů a stává se tak nedílnou součástí lékárny. Jednou odpoledne prohlásí, že až vyroste, bude vyrábět své vlastní krémy na obličej - jeho matka a obchodník se švýcarskou kosmetikou, který je zrovna v matčině lékárně, se tomuto tvrzení shovívavě usmívají.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1992

George zakládá unikátní homeopatickou laboratoř postavenou na mezinárodních laboratorních normách. Veden svými farmaceutickými zkušenostmi, znalostí více 3000 bylinných preparátů a neutuchajícím úsilím, začíná vyvíjet přípravky, které zpočátku testuje na svých vlastních přátelích.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1999

Jeden americký zákazník objevuje produkty KORRES během své dovolené na Krétě. Volá Georgi Korresovi, aby se ho zeptal, zda může být prvním distributorem značky v USA. Tak se KORRES vydává na mezinárodní cestu.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2002

Otevírá se vůbec první obchod KORRES v zahraničí, konkrétně v Londýnské Chelsea - britští zákazníci během otvírací party popíjejí Raki a ochutnávají delikatesy připravené Georgeovou matkou. Nečekané překvapení připraví všem přítomným vroucí Raki, které začne v obchodě hořet - hosté si však myslí, že je to součástí programu a náruživě tleskají.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2003

Zřejmě díky dlouholetému a obecně známému zvyku využívat bílý jogurt na sluncem spálenou pokožku, stává se chladící gel KORRES Yoghurt, další převratnou jedničkou na trhu. Po třech letech výzkumu tak vzniká produkt založený na jedlém jogurtu, kterého se prodá denně až 1000 kusů. KORRES také navazuje spolupráci s asociací pěstitelů mastichy z ostrova Chios, Mastiha Growers Association. Jde o vůbec první spolupráci s lokálními zemědělci, zaměřenou na podporu vzácných místních druhů bylin. Koncem roku 2003 získává George Korres od řeckého prezidenta ocenění za inovaci a rozvoj podnikání.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2006

Prodkuty KORRES pronikají na asijský trh, konkrétně do Japonska a Číny. Koncem roku přichází do prodeje řada produktů KORRES COLOR - dekorativní kosmetika založená na přírodní bázi. Podle asociace Entrepreneurs for Growth patří KORRES mezi 500 nejvyspělejších evropských společností.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2007

Rok začíná stěhováním sídla společnosti na okraj Atén, do Inofity. KORRES má své obchody v New Yorku, Paříži, Šanghaji, Madridu, Vídni a Ženevě a Řecká farmaceutická asociace předává Georgi Korresovi vyznamenání za přínos k rozvoji řeckého obchodu a podnikání. V březnu je společnost KORRES zapsána na burzu cenných papírů v Aténách a v listopadu je George Korres pozván do Paříže k zahájení prvního mezinárodního setkání Natural Beauty Summit.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2009

Na konci roku 2009 je dokončeno mapování řecké flóry. Naplňuje se tak dlouhodobá filozofie týmu KORRES, jejímž cílem je výzkum a podpora aktivit prospěšných pro zachování unikátních rostlin země. Tato myšlenka ožívá také prostřednictvím výzkumu vlastností řeckých bylin, spoluprací s místními farmáři - jejich vzděláváním v oblasti ekologického zemědělství a podporou prostřednictvím našich vzájemných smluv, a v neposlední řadě i vývojem vůbec první extrakční jednotky rostlin v Řecku. Naší vizí jsou etické, enviromentální a sociální programy, které podporují lokální komunity, stejně jako ohrožené druhy rostlin a současně i produkce původních přírodních přípravků péče o pokožku nejvyšší kvality.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1988

Ještě během studií farmacie začíná George pracovat v nejstarší homeopatické lékárně v Aténách, která patří panu Tzivanidesovi. Tady poprvé začíná míchat přírodní ingredience, aby vytvořil bylinné preparáty, přírodní léčiva a někdy i kosmetické přípravky.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1996

Vzniká KORRES! Jednoduchá filosofie značky je postavena na: využívání přírodních a/nebo certifikovaných organických složek nejvyšší kvality; výrobě klinicky ověřených produktů přátelských jak k pokožce, tak i k životnímu prostředí; výrobcích, které jsou určeny pro každodenní použití, jsou cenově dostupné a přináší úžasné estetické účinky. Prvním produktem značky KORRES byl aromatický bylinný sirup inspirovaný Rakomelem - teplým alkoholicko-medovým nápojem, který Georgův dědeček vyráběl na ostrově Naxos. Také vzniká vůbec první produkt péče o pleť - 24hodinový krém KORRES Wild Rose, celosvětový bestseller od té doby, až do teď.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2000

Nákupčí společnosti Harvey Nichols London objevuje KORRES při své návštěvě New Yorku, okamžitě objednává produkty a ve svých obchodech zakládá nové oddělení s podobnými výrobky, které nese název Beyond Beauty. Začíná také partnerství s celou řadou dalších prestižních britských a francouzských obchodních domů včetně Selfridges, Harrods, Liberty, Bon Marche a Galleries Lafayette. Nebyl to záměr, ale dominový efekt, který způsobil, že se KORRES rozšířil do celého světa.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2004

Otevírají se další dva nové obchody v Barceloně a díky prodejní síti Sephora, se KORRES z kultovní značky mění v široce známý pojem.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2008

Značka KORRES je International Cosmetic News vyznamenána coby nejinovativnější značka na světě a obchod KORRES v newyorském SoHo získává první cenu v soutěži Retail Renovation. Značka zahajuje iniciativu Formula Facts, která je založena na pravdivé, transparentní a jednoduché komunikaci vůči zákazníkům, zejména prostřednictvím etiket na obalech, kde je vždy uvedeno přesné složení produktu, procentní zastoupení přírodních složek a také suroviny, které se v přípravku rozhodně nenachází. Odvážný a zcela nový krok vítají nejen zákazníci, ale také jej vyzdvihují odborníci a redaktoři lifestylových časopisů. Po našem vzoru začíná používat Formula FACTS i Sephora k označování všech přírodních produktů ve své prodejní síti. V prosinci přichází na trh vůbec první vůně KORRES. George Korres spolupracuje s renomovanými výrobci parfémů v Tokyu, Ženevě a Grasu, aby vytvořil tři unikátní složení, která svou vůní budou nejlépe reprezentovat filozofii značky.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2010

Z celkem 106 návrhů vybírá Evropský vědecký výbor 15 konceptů a následně schvaluje unikátní výzkum AGROCOS. Jde o největší primární výzkum přírodních složek, který se zaměřuje na testování účinků 1800 rostlin a více než 3600 jejich výtažků vzhledem ke stárnutí pleti, ochraně proti slunečním aktivitám a také na jejich antioxidační působení. Řečtí odborníci se tak vůbec poprvé nacházejí ve vedoucí roli společného evropského výzkumu a spolupracují se sedmi zavedenými mezinárodními výzkumnými centry. Mezi partnery programu patří také francouzské National Centre for Scientific Research, jedno z nejvýznamnějších výzkumných center v Evropě s vědeckými úspěchy obrovského významu. Studie projektu AGROCOS podporuje KORRES při vývoji inovativních a klinicky účinných přípravků péče o pleť založených na přírodní bázi, při výzkumu přírodních složek ve vztahu k fyziologickým vlastnostem pokožky, při ochraně jedinečné řecké flóry prostřednictvím spolupráce s lokálními zemědělci a také při tvorbě vysoce důležitých přírodních extraktů.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2011

KORRES slaví 15 narozeniny! Jak jinak než uvedením nového produktu na trh. Tentokrát George Korres oprašuje starý recept svého dědečka z Naxosu a na trh vypouští limitovanou edici Rakomelonu.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2012

Inspirován černou borovicí, přírodním chameleonem, který přežije i nejhorší povětrnostní podmínky - od hor po pouště, vpouští společnost na trh řadu zpevňujících přípravků KORRES BLACK PINE. Jde o produkty založené na základě primárního výzkumu biologie metaloproteináz (MMP) a toho, jak mohou být tyto látky přirozeně regulovány polyfenolem epigallocatechinem, získaným z černé borovice. Nová řada produktů stojí na čtyřech pilířích antiageingu: zlepšuje pružnost a pevnost pleti, vypíná kontury obličeje, brání tvorbě hlubokých vrásek a vyhlazuje pleť. Nová řada produktů dosahuje během tří měsíců obrovského prodejního úspěchu, který se po deseti měsících ještě navyšuje o 150 %. Oční krém Black Pine získává nejvyšší ocenění v UK Pure Beauty Awards.

2013

V Antiageing awards vyhlašované britským týdeníkem The Sunday Mirror získává sérum KORRES Black Pine dva roky po sobě nejvyšší ocenění. O rok později získává navíc denní krém Black Pine ocenění Ultimate Beauty Bible.

2016

KORRES slaví 20 let zářící pleti prostřednictvím vydání limitované edice svého vůbec prvního pleťového přípravku - rozjasňujícího oleje Wild Rose Vitamin C Active. Obličejový olej se skutečnými okvětními lístky z divoké růže, posilněný o vitamín C - Super C, který zvyšuje vstřebávání tohoto vitamínu do pokožky až o 1000 % - má neuvěřitelné rozjasňovací a sjednocovací účinky. Olej Wild Rose Vitamin C Active vyhrává ocenění Allure Best of Beuaty Award, zatím poslední cenu z celkem 16, které na svém kontě řada Wild Rose již má. Khloé Kardashian se připojuje k dlouhému seznamu fanoušků této řady, na kterém již je třeba Scarlett Johansson, Kylie Minogue nebo Euegenia Silva.
Ve stejném roce se KORRES stává vůbec první kosmetickou značkou, která začleňuje poznatky největšího světového výzkumu přírodních ingerdiencí AGROCOS do vývoje svých produktů proti stárnutí pleti. Všechno odstartoval kaštan, u něhož byly prokázány špičkové antioxidační účinky. Nová řada produktů Castanea Arcadia se tak stává již 4 celosvětovou inovací, kterou si KORRES připisuje na své konto. Poprvé se tu povedlo odhalit protizánětlivé účinky čistého lupeolu, nejsilnějšího antioxidantu, který kaštan obsahuje a začlenit je do jedinečného složení produktů, jenž působí korektivně a preventivně vůči vráskám.

2014

KORRES představuje zbrusu novou řadu výrobků pečujících o tělo - White Grape, postavenou na přírodním základě získaném z bílých hroznů Asyrtiko sesbíraných na vinicích v Santorini, jedné z nejkrásnějších destinací světa. Tuto jedinečnou přísadu, pěstovanou v kyselé sopečné půdě ostrova, produkuje unie ekologický zemědělců Santowines - jedni z mnoha ekologických zemědělců, se kterými KORRES spolupracuje v neustálé snaze získávat ty nejkvalitnější ingredience pro své přípravky a zároveň podporovat lokální farmáře.

1973

Teprve osmiletý George Korres si v lékárně své matky začíná hrát s různými přísadami a produkty. Vytváří také své první výkladní skříně, rovná produkty do regálů a stává se tak nedílnou součástí lékárny. Jednou odpoledne prohlásí, že až vyroste, bude vyrábět své vlastní krémy na obličej - jeho matka a obchodník se švýcarskou kosmetikou, který je zrovna v matčině lékárně, se tomuto tvrzení shovívavě usmívají.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1988

Ještě během studií farmacie začíná George pracovat v nejstarší homeopatické lékárně v Aténách, která patří panu Tzivanidesovi. Tady poprvé začíná míchat přírodní ingredience, aby vytvořil bylinné preparáty, přírodní léčiva a někdy i kosmetické přípravky.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1992

George zakládá unikátní homeopatickou laboratoř postavenou na mezinárodních laboratorních normách. Veden svými farmaceutickými zkušenostmi, znalostí více 3000 bylinných preparátů a neutuchajícím úsilím, začíná vyvíjet přípravky, které zpočátku testuje na svých vlastních přátelích.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1996

Vzniká KORRES! Jednoduchá filosofie značky je postavena na: využívání přírodních a/nebo certifikovaných organických složek nejvyšší kvality; výrobě klinicky ověřených produktů přátelských jak k pokožce, tak i k životnímu prostředí; výrobcích, které jsou určeny pro každodenní použití, jsou cenově dostupné a přináší úžasné estetické účinky. Prvním produktem značky KORRES byl aromatický bylinný sirup inspirovaný Rakomelem - teplým alkoholicko-medovým nápojem, který Georgův dědeček vyráběl na ostrově Naxos. Také vzniká vůbec první produkt péče o pleť - 24hodinový krém KORRES Wild Rose, celosvětový bestseller od té doby, až do teď.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
1999

Jeden americký zákazník objevuje produkty KORRES během své dovolené na Krétě. Volá Georgi Korresovi, aby se ho zeptal, zda může být prvním distributorem značky v USA. Tak se KORRES vydává na mezinárodní cestu.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2000

Nákupčí společnosti Harvey Nichols London objevuje KORRES při své návštěvě New Yorku, okamžitě objednává produkty a ve svých obchodech zakládá nové oddělení s podobnými výrobky, které nese název Beyond Beauty. Začíná také partnerství s celou řadou dalších prestižních britských a francouzských obchodních domů včetně Selfridges, Harrods, Liberty, Bon Marche a Galleries Lafayette. Nebyl to záměr, ale dominový efekt, který způsobil, že se KORRES rozšířil do celého světa.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2002

Otevírá se vůbec první obchod KORRES v zahraničí, konkrétně v Londýnské Chelsea - britští zákazníci během otvírací party popíjejí Raki a ochutnávají delikatesy připravené Georgeovou matkou. Nečekané překvapení připraví všem přítomným vroucí Raki, které začne v obchodě hořet - hosté si však myslí, že je to součástí programu a náruživě tleskají.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2003

Zřejmě díky dlouholetému a obecně známému zvyku využívat bílý jogurt na sluncem spálenou pokožku, stává se chladící gel KORRES Yoghurt, další převratnou jedničkou na trhu. Po třech letech výzkumu tak vzniká produkt založený na jedlém jogurtu, kterého se prodá denně až 1000 kusů. KORRES také navazuje spolupráci s asociací pěstitelů mastichy z ostrova Chios, Mastiha Growers Association. Jde o vůbec první spolupráci s lokálními zemědělci, zaměřenou na podporu vzácných místních druhů bylin. Koncem roku 2003 získává George Korres od řeckého prezidenta ocenění za inovaci a rozvoj podnikání.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2004

Otevírají se další dva nové obchody v Barceloně a díky prodejní síti Sephora, se KORRES z kultovní značky mění v široce známý pojem.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2006

Prodkuty KORRES pronikají na asijský trh, konkrétně do Japonska a Číny. Koncem roku přichází do prodeje řada produktů KORRES COLOR - dekorativní kosmetika založená na přírodní bázi. Podle asociace Entrepreneurs for Growth patří KORRES mezi 500 nejvyspělejších evropských společností.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2007

Rok začíná stěhováním sídla společnosti na okraj Atén, do Inofity. KORRES má své obchody v New Yorku, Paříži, Šanghaji, Madridu, Vídni a Ženevě a Řecká farmaceutická asociace předává Georgi Korresovi vyznamenání za přínos k rozvoji řeckého obchodu a podnikání. V březnu je společnost KORRES zapsána na burzu cenných papírů v Aténách a v listopadu je George Korres pozván do Paříže k zahájení prvního mezinárodního setkání Natural Beauty Summit.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2008

Značka KORRES je International Cosmetic News vyznamenána coby nejinovativnější značka na světě a obchod KORRES v newyorském SoHo získává první cenu v soutěži Retail Renovation. Značka zahajuje iniciativu Formula Facts, která je založena na pravdivé, transparentní a jednoduché komunikaci vůči zákazníkům, zejména prostřednictvím etiket na obalech, kde je vždy uvedeno přesné složení produktu, procentní zastoupení přírodních složek a také suroviny, které se v přípravku rozhodně nenachází. Odvážný a zcela nový krok vítají nejen zákazníci, ale také jej vyzdvihují odborníci a redaktoři lifestylových časopisů. Po našem vzoru začíná používat Formula FACTS i Sephora k označování všech přírodních produktů ve své prodejní síti. V prosinci přichází na trh vůbec první vůně KORRES. George Korres spolupracuje s renomovanými výrobci parfémů v Tokyu, Ženevě a Grasu, aby vytvořil tři unikátní složení, která svou vůní budou nejlépe reprezentovat filozofii značky.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2009

Na konci roku 2009 je dokončeno mapování řecké flóry. Naplňuje se tak dlouhodobá filozofie týmu KORRES, jejímž cílem je výzkum a podpora aktivit prospěšných pro zachování unikátních rostlin země. Tato myšlenka ožívá také prostřednictvím výzkumu vlastností řeckých bylin, spoluprací s místními farmáři - jejich vzděláváním v oblasti ekologického zemědělství a podporou prostřednictvím našich vzájemných smluv, a v neposlední řadě i vývojem vůbec první extrakční jednotky rostlin v Řecku. Naší vizí jsou etické, enviromentální a sociální programy, které podporují lokální komunity, stejně jako ohrožené druhy rostlin a současně i produkce původních přírodních přípravků péče o pokožku nejvyšší kvality.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2010

Z celkem 106 návrhů vybírá Evropský vědecký výbor 15 konceptů a následně schvaluje unikátní výzkum AGROCOS. Jde o největší primární výzkum přírodních složek, který se zaměřuje na testování účinků 1800 rostlin a více než 3600 jejich výtažků vzhledem ke stárnutí pleti, ochraně proti slunečním aktivitám a také na jejich antioxidační působení. Řečtí odborníci se tak vůbec poprvé nacházejí ve vedoucí roli společného evropského výzkumu a spolupracují se sedmi zavedenými mezinárodními výzkumnými centry. Mezi partnery programu patří také francouzské National Centre for Scientific Research, jedno z nejvýznamnějších výzkumných center v Evropě s vědeckými úspěchy obrovského významu. Studie projektu AGROCOS podporuje KORRES při vývoji inovativních a klinicky účinných přípravků péče o pleť založených na přírodní bázi, při výzkumu přírodních složek ve vztahu k fyziologickým vlastnostem pokožky, při ochraně jedinečné řecké flóry prostřednictvím spolupráce s lokálními zemědělci a také při tvorbě vysoce důležitých přírodních extraktů.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2011

KORRES slaví 15 narozeniny! Jak jinak než uvedením nového produktu na trh. Tentokrát George Korres oprašuje starý recept svého dědečka z Naxosu a na trh vypouští limitovanou edici Rakomelonu.

Dědictví - 20let Korres - korres.cz
2012

Inspirován černou borovicí, přírodním chameleonem, který přežije i nejhorší povětrnostní podmínky - od hor po pouště, vpouští společnost na trh řadu zpevňujících přípravků KORRES BLACK PINE. Jde o produkty založené na základě primárního výzkumu biologie metaloproteináz (MMP) a toho, jak mohou být tyto látky přirozeně regulovány polyfenolem epigallocatechinem, získaným z černé borovice. Nová řada produktů stojí na čtyřech pilířích antiageingu: zlepšuje pružnost a pevnost pleti, vypíná kontury obličeje, brání tvorbě hlubokých vrásek a vyhlazuje pleť. Nová řada produktů dosahuje během tří měsíců obrovského prodejního úspěchu, který se po deseti měsících ještě navyšuje o 150 %. Oční krém Black Pine získává nejvyšší ocenění v UK Pure Beauty Awards.

2014

KORRES představuje zbrusu novou řadu výrobků pečujících o tělo - White Grape, postavenou na přírodním základě získaném z bílých hroznů Asyrtiko sesbíraných na vinicích v Santorini, jedné z nejkrásnějších destinací světa. Tuto jedinečnou přísadu, pěstovanou v kyselé sopečné půdě ostrova, produkuje unie ekologický zemědělců Santowines - jedni z mnoha ekologických zemědělců, se kterými KORRES spolupracuje v neustálé snaze získávat ty nejkvalitnější ingredience pro své přípravky a zároveň podporovat lokální farmáře.

2013

V Antiageing awards vyhlašované britským týdeníkem The Sunday Mirror získává sérum KORRES Black Pine dva roky po sobě nejvyšší ocenění. O rok později získává navíc denní krém Black Pine ocenění Ultimate Beauty Bible.

2016

KORRES slaví 20 let zářící pleti prostřednictvím vydání limitované edice svého vůbec prvního pleťového přípravku - rozjasňujícího oleje Wild Rose Vitamin C Active. Obličejový olej se skutečnými okvětními lístky z divoké růže, posilněný o vitamín C - Super C, který zvyšuje vstřebávání tohoto vitamínu do pokožky až o 1000 % - má neuvěřitelné rozjasňovací a sjednocovací účinky. Olej Wild Rose Vitamin C Active vyhrává ocenění Allure Best of Beuaty Award, zatím poslední cenu z celkem 16, které na svém kontě řada Wild Rose již má. Khloé Kardashian se připojuje k dlouhému seznamu fanoušků této řady, na kterém již je třeba Scarlett Johansson, Kylie Minogue nebo Euegenia Silva.
Ve stejném roce se KORRES stává vůbec první kosmetickou značkou, která začleňuje poznatky největšího světového výzkumu přírodních ingerdiencí AGROCOS do vývoje svých produktů proti stárnutí pleti. Všechno odstartoval kaštan, u něhož byly prokázány špičkové antioxidační účinky. Nová řada produktů Castanea Arcadia se tak stává již 4 celosvětovou inovací, kterou si KORRES připisuje na své konto. Poprvé se tu povedlo odhalit protizánětlivé účinky čistého lupeolu, nejsilnějšího antioxidantu, který kaštan obsahuje a začlenit je do jedinečného složení produktů, jenž působí korektivně a preventivně vůči vráskám.